Будь-яка людина хоч іноді, але потіє. Що поробиш, він так влаштований. А по жарі або під час інтенсивного фізичного навантаження на організм може виділитися до трьох літрів поту на добу. І нікуди від цього не дітися. З допомогою випаровування поту в людському організмі йде процес терморегуляції. Правда, терморегуляція організму - це не єдине призначення потових залоз. З потім переносяться біологічно-активні речовини і феромони, які відіграють помітну роль у соціально-біологічних процесах.

Але сьогодні мова піде про інше. Піт, який містить у своєму складі солі та органічні речовини, усмоктуючись в одяг, залишає на ній з плином часу некрасиві плями. Найчастіше такі жовті плями від поту утворюються на одязі - в області пахв і іноді на спині.

Плями від поту на одязі не тільки виглядає некрасиво, але й мають неприємний запах. Особливо помітні ці плями на білому, виділяючись на ньому своєї жовтизною. Можна, звичайно, річ і викинути, купивши собі іншу. Але, по-перше, це не економно, а по-друге, ця річ може бути особливо коханої, і від неї просто не хочеться відмовлятися. Тому дуже часто задається питання про те, як вивести жовті плями від поту.

Кілька порад про те, як вивести плями поту з одягу

Свіжі плями від поту можна досить легко відіпрати, а ось застарілі плями часто залишаються на одязі і після прання. Що робити в цьому випадку, як відіпрати жовті плями під пахвами? Ми пропонуємо вам добірку порад від людей, які впоралися з цією напастю. Ці методи випробувані багатьма людьми і надійно працюють.

Бензин і аміак

Застарілі плями від поту на одязі можна прибрати за допомогою бензину і аміачного розчину. Для цього необхідно спочатку обробити пляму бензином, а потім ретельно протерти його ганчіркою або губкою, змоченою в розчині аміаку. Особливо ретельно потрібно обробити контури плями, тому що, якщо їх не відтерти як слід, після висихання вони можуть знову з`явитися. Після обробки слід випрати річ в розчині прального порошку.

Перекис водню

Легкі жовтуваті плями від поту можна обробити тривідсотковим розчином перекису водню. Для цього серветкою, змоченою в такому розчині, слід обробити всю площу потового плями. Потім річ слід прополоскати у воді і повісити сушитися на сонце. Ацетилсаліцилова кислота (аспірин) Плями від поту можна вивести розчином ацетилсаліцилової кислоти. Для цього візьміть дві таблетки аспірину, потовчіть їх в порошок і розмішайте в половині склянки теплої води. Акуратно протріть пляму від поту тканинною серветкою, змоченої в цьому розчині, і залиште річ так полежати пару годин. Потім простирните її в розчині прального порошку звичайним способом. Плями зникнуть.

Нашатирний спирт і сіль поварена

З лляних і бавовняних тканин плями від поту можна вивести за допомогою нашатирного спирту і кухонної солі. У склянці води розчиніть по одній чайній ложці солі і нашатирного спирту і замочіть пляма в цьому розчині. Через деякий час прополощіть річ в теплій воді і простирните звичайним способом.

Кухонна сіль

Особливо страждають від поту шовкові і вовняні речі. Шовк - дуже делікатна тканина. Для того щоб з шовкової тканини вивести плями від поту, візьміть гіпосульфіт, який продається в фототоварах, або звичайну кухонну сіль. Одну столову ложку кухонної солі або одну чайну ложку гіпосульфіту розчиніть в склянці води і протріть тканину в місці забруднення тканинною серветкою, добре змоченої в цьому розчині. Залиште річ трохи полежати, а потім прополощіть її в теплій кип`яченій воді. Треба сказати, що в такому розчині можна прополоскати річ, навіть якщо вона не постраждала від поту. Таким чином можна освіжити фарби на шовкової тканини і відновити її блиск.

Мильний розчин і щавлева кислота

Для світлих і кольорових вовняних речей застосовують різні способи очищення від плям поту. Для світлої речі приготуйте мильний розчин і м`якою щіточкою ретельно, але акуратно потріть пляму. Після цього ретельно прополощіть річ теплою водою кілька разів, щоб вийшов весь мильний розчин. Потім розведіть у склянці води одну чайну ложку щавлевої кислоти і змочити цим розчином пляма від поту. Дайте речі полежати. Потім промийте її теплою водою кілька разів і розвісьте сушити.

Уайт-спірит

Кольорові вовняні вироби очищаються від поту з допомогою нашатирного спирту і уайт-спіриту. Змішайте чотири частини уайт-спіриту з двома частинами нашатирного спирту і обробіть плями цією сумішшю. Після того, як оброблена таким чином річ трохи полежить, її потрібно ретельно прополоскати кілька разів у теплій воді. Таким же способом можна виводити плями від поту зі світлого або білого шовку, тільки дозування в цьому випадку інша: уайт-спірит і нашатирний спирт змішується в рівних кількостях невеликими порціями. Цим способом можна очищати і шовкові підкладки.

Джерело: https://amlima.com/stil-zhittja/zdorov-ja/2696-zhovti-pljami-vid-potu-jak-vidiprati-rechi.html

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода