Кукурудза належить до сімейства злакових та є єдиним представником роду Кукурудза. Її корисні властивості не поступаються іншим злаковим, вміст вітамінів і мікроелементів робить її винятково корисною.

Кукурудза досить легко засвоюється організмом і вирощування її простіше, ніж інших злакових - не даремно ж Микита Сергійович Хрущьов у свій час так захопився цією культурою.

Вітамінний склад зерняток кукурудзи відповідає майже всім вимогам нашого організму. У ній містяться:

- бета-каротин (вітамін А);
- вітаміни групи В;
- аскорбінова кислота - вітамін С;
- токоферол - вітамін Е;
- філохінон - вітамін К.

До речі, філохінон необхідний для нормальної роботи серцево-судинної системи, допомагає кращому зсіданню крові, що особливо важливо для дітей, які схильні до різних травм.

У кукурудзяних зернах міститься багато калію, майже 270 мг на 100 г зерняток. Є так само магній, кальцій, фосфор.
Дуже важливі мікроелементи, що містяться в кукурудзі це: марганець, залізо, селен, цинк.

Чим корисна кукурудза

Кукурудза, не дивлячись на досить велику калорійність - 86 ккал, допомагає схуднути, за рахунок зниження апетиту. Велика кількість щільної клітковини, навантажуючи ШКТ, викликає відчуття ситості.

Кукурудза та продукти з неї - борошно, олія та ін., сприяють очищенню організму від «поганого» холестерину, завдяки вмісту в ній поліненасичених кислот.
Завдяки сечогінним властивостям кукурудзи вона сприяє зменшенню набряків, що важливо особливо для вагітних жінок.

Відвар стиглих кукурудзяних качанів допомагає при порушенні обміну речовин, захворюваннях підшлункової залози, нервових розладах і епілепсії (1-2 склянки відвару 3 рази на день). А при запорах, хворобах печінки, подагрі та нефриті їжте зварену в качанах кукурудзу з додаванням олії.

У народній і офіційній медицині використовують не тільки зернятка кукурудзи. Особливо цінними вважаються кукурудзяні рильця - волоски зеленуватого кольору. Настої з кукурудзяних рилець підвищують жовчовиділення та допомагають при різних захворювання печінки і жовчного міхура.

Для дітей

Для прикорму малят уже після 7 місяців педіатри дозволяють використовувати кукурудзяну крупу дрібного помелу або кукурудзяне борошно. Знайомити дитину з кукурудзяною кашею краще після того, як вона вже освоїла рисову і гречану.

Кукурудзяний качан дитина зможе погризти не раніше 4-літнього віку під контролем батьків. Зернятка кукурудзи маля має дуже добре пережовувати.
Важливо пам'ятати, що кукурудза містить глютен, тому її не можна пропонувати дітям із проблемою засвоєння глютену.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода