Напевно кожен з нас хоч раз стояв перед нелегким вибором – духи, парфуми, туалетна вода.

Вибираючи парфумерію, ми часто обираємо яскраву упаковку та рекламу, буває що і аромат обраний в бутіку вдома відображає інший відтінок. Чому так получається? Давайте розберемось разом.

Що таке парфумерія?

Якщо розмірковувати просто, то парфумерія – це розчин ароматичних речовин в етиловому спирті з добавками барвників та інших стабілізуючих компонентів. Тобто парфумерія основана на концентрації ароматичних складників та взаємодії молекул.

Чому туалетна вода не така стійка як парфуми та духи?

Духи – самий концентрований  аромат. Як відрізнити? Маркування на оригінальних флаконах духів повинно бути –  Parfum, Extrait, Pure Perfume, Extrait de Parfum. Концентрація ароматичних складників досягає 40%.  Духи випускають лімітованими флаконами невеликих об’ємів і по високій ціні.

Найпоширеніший формат аромату являється парфумерна вода. Маркування на таких флаконах – Eau de Parfum, EdP. Концентрація аромокомпонентів сягає 10-20%.

Найменший концентрат аромату в туалетній воді – 4-10%. Маркування на таких флаконах Eau de Toilettem, EdT.

Одеколон (Eau de Cologne, EdC) – легка версія популярного аромату з яскраво вираженими верхніми нотами. Концентрація аромату всього 5%.

Ароматичні компоненти випаровуються разом з спиртом з тіла та одягу. Перш за все ми відчуваємо верхні ноти з легких ароматів, наприклад цитрусових. Далі йдуть базові аромати, вони випаровуються повільніше тому і відчуваються довше, наприклад пачулі, сантал.

Таке поєднання компонентів розкриває аромат.

Наприклад, якщо ваш аромат з компонентами кедру та лимона, то перше ви відчуватимете яскравий запах лимона, далі два компонента разом, після цього верхня нота (лимон) майже зникне, а компонент кедра стане виразнішим. Завдяки цьому аромат змінюється протягом декількох годин / дня.

Отже, інтенсивність і стійкість аромату залежить від кількості аромокомпонентів та швидкості їх випаровування.

Тому, ви завжди зможете знайти туалетну воду, яка буде стійкіша за парфумерну воду, або одеколон стійкішим за туалетну воду.

Слухайте свій аромат,  тестуйте його на собі і орієнтуйтесь на особистих відчуттях, а не тільки на напис на флаконі.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода