У квітні 2018 року “ВКонтакте” залишив десятку найпопулярніших в Україні сайтів.

Російська соціальна мережа “ВКонтакте” становить найбільшу загрозу для українських дітей, заявив начальник відділу протидії злочинам у сфері обігу протиправного контенту і телекомунікацій кіберполіції Заур Урусов, пише “Детектор медіа”.

Хоч більшість провайдерів, які працюють на території України, вже заборонили доступ до “ВКонтакте”, соцмережа залишається популярною серед підлітків.

У кіберполіції кажуть, що ця заборона ускладнила роботу їхнім слідчим, адже тепер користувачі заходять туди через VPN і злочинців значно важче вираховувати.

Тому слідкувати за своїми дітьми просять батьків. Зробити це можна за допомогою спеціальних програм батьківського контролю, підказують у кіберполіції.

Серед загроз, з якими дитина може зіткнутися в мережі, – кібербулінг (цькування онлайн), секстинг (обмін повідомленнями сексуального характеру), доведення до самогубств у “групах смерті” на кшталт “Синього кита”, грумінг (входження в довіру з метою подальшого статевого акту, шантажу чи сексуальної експлуатації) або ж звичайне шахрайство.

Найпопулярнішими серед української молоді соцмережами, крім “ВКонтакте”, вважають Facebook, Viber та Youtube. Однак такі платформи як Facebook та “Однокласники” дуже швидко реагують на всі випадки, пов’язані з дитячою порнографією, закликами до терористичних актів чи вбивств. А от у “ВКонтакте” такого немає.

Нагадаємо, навесні минулого року, Президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній. У списку зазначені такі ресурси: “Mail.ru”, “Яндекс”, “ВКонтакте” і “Однокласники”.

Дехто продовжує використовувати соцмережу, обходячи заборону за допомогою сервісів VPN, однак більшість українців видалили свої сторінки або ж перестали ними користуватися. 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода