Троянду не даремно називають королевою саду. Багато в чому те, наскільки пишним буде цвітіння троянд в наступному році залежить від правильної обрізки і укриття восени.

Про те, як укривати та обрізати старі гілки ми розповімо нижче, а зараз поговорімо про молодняк — що ж робити з новими гілками? Якщо ваша роза гонить бордові молоді гілочки — їх треба обрізати на 20-25 сантиметрів у кінці вересня-початку жовтня. Це потрібно, щоб гілка почала готуватися до зими і встигла одревісніти. Але обрізати таким чином потрібно тільки гілки, які не мають бутонів та троянд.

А ось остаточно обрізати і вкривати троянди потрібно з настанням стійких холодів. В ідеалі температура повітря повинна доходити до 5-7 градусів морозу. У північних районах це можливо вже на початку жовтня, а на півдні ближче до середини листопада.

Завдання полягає в тому, щоб рожеві кущі не випріли, щоб не вимерзли і не заразилися грибковими захворюваннями. Ось чому вкривати їх завчасно не можна, остаточну обрізку робити теж.

В обов'язковому порядку з куща потрібно зрізати не тільки все суцвіття, але і листя, яке часто розташовується по всій гілці.

Кущ повинен бути повністю оголеним. Тепер стебла потрібно вкоротити до 5 бруньок. Якщо бруньки погано проглядаються, можна просто відміряти від основи куща відстань в півтори-дві долоні.

Чи не визріли молоді гілки, які ще не визріли все одно загинуть взимку, тому їх в обов'язковому порядку потрібно обрізати під корінь, інакше вони можуть стати причиною хвороби троянд в майбутньому.

Обрізка закінчена. Тепер слід прибрати все сміття і очистити площу поруч з кущем від бур'янів. Не зайвою стане і обробка ґрунту навколо куща протигрибковим препаратом.

Наступний етап — підгортання. Суть його полягає в тому, щоб засипати обрізані кущі сухою землею на 8-10 см, щеплення повинне виявитися під шаром легкого ґрунту. Краще взяти верхній шар землі з саду і засипати горбком в середину куща. Тирсу для цієї мети використовувати не рекомендується, бо гарантія того, що дерево не було уражено будь-якими хворобами відсутнє.

Підгорнутий кущ слід накрити. Матеріал в обов'язковому порядку повинен бути повітро — і водопроникним. Такі характеристики має агроволокно. Ідеальне природне укриття можна зробити з гілля. Під прошарком ялинових гілок кущу буде забезпечений доступ повітря, а прикрита сніговою шапкою хвоя буде надійно зігрівати троянду взимку і не дасть кущу упріти під час відлиг.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода