Тонни негативної інформації, яку ми поглинаємо з телевізора, Інтернету, радіо, газет позначаються на нашому настрої та характері. Як позбутися негативу й думати про хороше, незважаючи на ситуацію в країні та інші негативні фактори?

Щоб налаштуватися на щось хороше і позбутися похмурих думок та передчуттів, потрібно зовсім трохи попрацювати над собою.

Правило 1. Припиніть поглинати негативну інформацію

Вберігайте себе від негативу, що ллється на вас з усіх засобів масової інформації. Привчіть себе вимикати телевізор на сценах насильства, не слухайте катастрофічних прогнозів, зупиняйте свою руку, коли вам хочеться розгорнути і прочитати чергову жахливу історію в Інтернеті. Не варто пропускати все це сміття крізь себе. Навчіться обмежуватися тим, що вам дійсно потрібно для роботи і життя. А час, що з’явився присвятіть собі і близьким: прогулюйтеся з дітьми, займайтеся спортом, дивіться хороші добрі фільми, слухайте улюблену музику, розважайтеся!

Правило 2. Не малюйте все в траурні відтінки

Перше, чого варто домогтися – припинити фарбувати все в траурні відтінки. Слідкуйте за своєю свідомістю. Привчайтеся говорити собі замість «все буде погано» ухильно «напевно, щось може піти не так, як би мені хотілося». З такою позицією можна працювати далі: обмірковувати, як зробити так, щоб ситуація розвивалася краще.

Психологи пропонують спочатку використовувати такий прийом: записуйте протягом дня негативні думки, які приходять вам у голову. Ввечері сядьте і спробуйте скласти до цих подій нейтральні формулювання. Наприклад, фразу «Начальник накричав на мене, тепер мене точно звільнять» змінюємо на «Начальник сьогодні на всіх злиться, треба подумати, як виправити ситуацію».

Кілька днів тренувань – і незабаром вам не буде потрібно нічого писати: ви ловитимете свої негативні думки і в зародку перекроюватимете їх у більш спокійні, робочі формулювання.

Правило 3. Помічайте гарне

За негативного мислення люди звикають вважати все позитивне в своєму житті випадковістю, майже помилкою. А все негативне – закономірністю. Це величезна помилка. Будьте справедливі. Загалом у нашому житті відбувається порівну позитивних і негативних подій. І тільки наше сприйняття перебільшує одне і принижує значимість іншого. Вчіться спеціально фіксувати свою увагу на хорошому. Щовечора згадуйте три події або враження, за які ви вдячні дню, що минає. З іншого боку, відучіться сприймати всі неприємності як вселенську катастрофу.

Правило 4. Не розмірковуйте над чужими вчинками

Люди дуже часто припускають найгірше, якщо не розуміють вчинків своїх коханих та близьких. Мало того, навіть ті, кого не можна назвати песимістами, саме в питанні особистих стосунків проявляють себе як справжні невротики. Багато хто вважає себе мало не телепатом, вигадуючи неіснуючий прихований зміст всього, що сказано іншою людиною. Припиніть читати чужі думки!

Якщо вам щось незрозуміло, зізнайтеся собі в цьому. І запитайте людину прямо: що вона мала на увазі.

Правило 5. Стримуйте свою уяву

Якщо у вас є звичка малювати у своїй уяві апокаліптичні картини про те, як буде розвиватися в найближчому або віддаленому майбутньому ваше власне життя або життя ваших дітей, то вам час працювати над собою. Щойно ви зловили себе на тому, що знову навигадували купу негативу, сідайте і придумуйте настільки ж барвистий суперпозитивний сценарій. А потім ще один, більш наближений до реальності. Незабаром вас втомить настільки напружена робота мозку.

Правило 6. Вирішіть, чи треба вам бути оптимістом

Позитивне або негативне мислення – це усвідомлений вибір. Ви самі можете вирішувати, ким ви хочете бути. Втім, і негативне мислення можна розглядати як своєрідну захисну реакцію. Адже якщо ми завжди очікуємо гіршого, то не надто сильно розчаровуємося, якщо воно дійсно стається. Є і така точка зору. Отож, вибір за вами.

Але й позитивне мислення має бути усвідомленим. Ось, що говорить про це психотерапевт Микола Наріцин: «Позитивне мислення буває тільки у людей без інтелекту. У людини розумної ніколи не буває завжди гарний настрій у 100% випадків. Саме тому, що вона володіє не позитивним чи негативним, а реалістичним мисленням. Найбільш ефективна психологічна адаптація – це дослідницький підхід до реальності. У тому числі – вміння бачити не тільки позитивні, але й негативні боки життя. І позитивними користуватися собі на благо, а негативних вчасно уникати».

Джерело Порадник

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода