Щороку в ніч з 31 грудня на 1 січня в Україні відзначають Новий рік. Символом 2022-го, згідно з китайським календарем, буде Чорний водяний тигр.

Як відзначають Новий рік: традиції

У кожній країні існують свої звичаї святкування Нового року, однак деякі є популярними по всьому світу, наприклад, традиція відзначати Новий рік всією сім’єю, пити шампанське, загадувати бажання, прикрашати будинок і дарувати одне одному подарунки.

В Україні до Нового року вбирають ялинку – уособлення життя та нового початку, а в саму новорічну ніч запалюють бенгальські вогні й запускають салюти. Традиційні страви – олів’є, шампанське, мандарини – стали своєрідним символом свята.

Прикмети в Новий рік: що потрібно зробити

Щоб Новий рік приніс щастя та достаток, вважається, що до свята слід зробити вдома генеральне прибирання, викинувши всі старі, непотрібні, зламані, тріснуті та розбиті речі. А відзначати новорічну ніч потрібно лише в чистому та новому одязі.

Крім того, за повір’ям, до Нового року слід повернути всі борги, а також пробачити всіх кривдників і ворогів.

Щоб загадати бажання, його записують на папері, спалюють, а попіл кидають у келих із шампанським та випивають під бій курантів. Деякі кидають у келих монетку, щоб у домі було щастя та водилися гроші.

Що не можна робити в Новий рік

Поганою прикметою вважається в Новий рік лаятися і сваритися, стригти волосся й нігті, виносити сміття, митися, сідати за святковий стіл у старому та неохайному одязі.

Також вважається, що зустрічати початок року слід, позбавившись непотрібних чеків, квитанцій, газет, які можуть залучити фінансові проблеми. Те саме стосується прострочених продуктів та ліків – тоді наступний рік пройде в здоров’ї та ситості.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода