Випадки зараження новим штамом коронавірусу «Омікрон» зафіксували вже у 106 країнах світу. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про ризик колапсу систем охорони здоров’я.

«Станом на 21 грудня 2021 року варіант “Омікрон” був підтверджений у 106 країнах», – йдеться у звіті ВООЗ.

Водночас зазначено, що «Омікрон» поширюється швидше за штам «Дельта» навіть у країнах з високим рівнем колективного імунітету.

У ВООЗ наголошують, що дані про тяжкість захворювання, що викликається цим варіантом, як і раніше, «обмежені», але при цьому зазначено, що кількість госпіталізацій із новим штамом у ПАР та Великій Британії продовжує зростати.

Також, за попередніми даними, нейтралізація «Омікрону» у пацієнтів, які раніше перехворіли на коронавірус або пройшли первинний курс вакцинації, виявилася гіршою, ніж у випадку з попередніми штамами.

Внаслідок чого в організації роблять висновки, що ризик «Омікрону» залишається «дуже високим», тому у ВООЗ попереджають про ризик колапсу систем охорони здоров’я.

Раніше британські медики назвали явні симптоми штаму «Омікрон». Рівень госпіталізацій під час штаму коронавірусу «Омікрон» в 11 разів нижчий, ніж раніше фіксували під час поширення штаму «Дельта». Такі дані навели у Міністерстві охорони здоров’я Південно-Африканської Республіки (ПАР).

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейєсус розповів про підтвердження того, що штам коронавірусу «Омікрон» поширюється швидше за інших. Цей варіант COVUD-19 заражає щеплених і тих, хто одужав.

Тим часом у США зафіксовано першу смерть від «омікрону».

 
Джерело: UA.NEWS
 
 
 

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода