Кожен з нас розуміє, що за ці святкові дні з’їв забагато, але від страв, які подавали господині, несила було відмовитися, настільки вони були апетитні і смачні. Більшість з нас обіцяли собі, що після свят сяде на дієту і всі зайві кілограми, які набрали за ці дні, швидко зійдуть. 

Дієти неефективні для якісного зниження ваги

«Дієти неефективні для якісного зниження ваги. І хоч на дієті ми дійсно швидко можемо втратити кілограми, проте вони так само ж швидко повернуться. Тому найкраще – це почати харчуватись збалансовано і збільшити активність», – каже Ольга Дорош.

Також вона не рекомендує зважуватись одразу після свят. Це неінформативно. Ми набираємо жирову масу дуже повільно, тож переїдання за один вечір чи навіть за 2-3 трапези не може збільшити жир на 1-3 кг. Якщо ви хоча б іноді вставали з-за столу і переставали їсти, то більшість ваги, що додалася за свята – це не жир, а вода та кишкові маси. Тож Ольга Дорош рекомендує зараз не ставати на ваги, а зробити це через тиждень після свят. А зараз просто більше уваги приділити харчуванню та фізичній активності.

Розвантажувальні дні, чистки чи детокс на соках можуть зашкодити здоров’ю

Чимало людей помилково вважають, що розвантажувальні дні, чистки чи детокс на соках допоможуть швидко привести організм до норми. Засновниця школи здорового харчування каже, що це неефективно та може бути навіть небезпечним для здоров’я.

«На щастя, у кожного з нас є своя система детоксу. Це наші печінка, кишечник, нирки та шкіра. Вони активно працювали всі свята, тепер треба зробити все, щоб не заважати їм добре виконувати свою роботу і відпочити від перепрацювання. Тож зараз важливо не переїдати, обмежити жирні страви і бути активним», – каже Ольга Дорош.

Щоб допомогти печінці відновитися, вона радить подбати про режим харчування, звести до мінімуму жирні, гострі, копчені, мариновані страви, харчуватися збалансовано, пити достатньо несолодкої рідини , не вживати алкогольних напоїв та менше курити.

«Кожного разу, коли ми п’ємо алкоголь, печінка працює над тим, щоб розщепити і вивести його з організму. Деякі клітини печінки під час цього процесу гинуть, тому печінка потребує перерви від алкоголю, щоб дати їй можливість регенерувати та створювати нові клітини», – каже Ольга Дорош.

Під час кожного прийому їжі варто додати в раціон порцію харчових волокон: овочів, зелені, фруктів, ягід тощо. Можуть бути свіжі, варені, печені в духовці чи приготовані на пару. Вони покращать перистальтику кишечника, стануть профілактикою від закрепів, а також допоможуть унормувати рівень цукру та холестерину у крові.

Аби допомогти організмові швидше прийти до норми після свят, слід готувати максимально прості та нежирні страви, використовувати менше солі і побільше зелені та сушених трав. Для заправки салатів варто брати олію, на порцію орієнтовно – 1 ч.л.

Найкориснішими методами приготування страв є: варіння, страви приготовані на пару, тушкування, запікання овочів, птиці, риби, м’яса.

Достатня кількість води і чаї без цукру будуть дуже доречними. Допустимі одна-дві кави впродовж дня (бажано також без добавок). Соки, фреші, компоти, узвари містять більше калорій.

«Помилковою є думка про те, що аби схуднути, треба їсти мало, низькокалорійні страви. Насправді, щоб втрачати вагу, треба їсти достатньо для свого віку, зросту, наявної ваги, активності тощо. І обов’язково щодня рухатися (більше ходити, пройти кілька зупинок пішки, залишати авто подалі від роботи, підійматися сходами, а не ліфтом. По можливості додати фітнес, біг, плавання чи танці.


Джерело https://zaxid.net

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода