За один похід у супермаркет середньостатистична родина приносить додому близько 15 поліетиленових пакетів різних розмірів і щільності. Час користування ними близько 20 хвилин — це той час, який нам необхідно для того, щоб донести покупки додому.

Після пакети відправляються або в сміття, або в тумбочку, де вже лежать такі ж.

З 10 грудня увійшов в дію закон про обмеження обігу пластикових пакетів, а саме починає діяти перший етап обмежень - одноразові кульки у супермаркетах, куди зазвичай пакують продукти, стануть платними.

За різними даними, час розкладання поліетиленових пакетів — від 100 до 500 років. А якщо узяти до уваги, що вони були придумані в 1977 році, тобто вік цього винаходу становить не більш 42 років, ми розуміємо, що жоден, навіть самий старий поліетиленовий пакет ще не розклався.

Така ситуація змушує екологів бити тривогу. Але ми, які виросли в епоху пакетів, уже із труднощами уявляємо собі комфортне життя без подібної тари. А насправді вона існує. І багато екоактивістів вже це довели. Вони замінили великі й маленькі поліетиленові пакети екосумками, багаторазовими сітками й невагомими мішечками.

Сумки-сітки (авоськи)

Сумки-сітки, які були в моді в 80-х роках, повернулися. Такі сумки стали популярні завдяки своїй практичності. Поряд з унікальною місткістю (вони прекрасно тягнуться як завширшки, так і по діагоналі) і міцністю в складеному виді вони займають украй мало місця й при цьому нічого не важать (40-50 г). Акуратно згорнута й прибрана в чохол авоська займе не більше місця, чому куряче яйце, а розкривши її, ви зможете легко помісити в неї кавун.

Ще одна перевага авоськи — спосіб плетива, завдяки якому вона не рветься навіть при навантаженнях в 25 кг. І якщо поліетиленовий пакет легко може тріснути через перевантаження або в ньому моментально утворюється дірка від колючого ананаса, то авоська залишиться цілої.

Сьогодні з’явилися «модернізовані» авоськи. Щоб дрібні покупки не випали із сітки, в авоськи вкладається спеціальний непрозорий мішечок із плащової тканини на блискавці. У ньому ви можете спокійно носити хоч документи, хоч ключі, хоч ручки й олівці.

Екосумки-шопери

Міцність. Ці сумки, залежно від матеріалу й фасону, можуть витримати до 20 кг ваги. Для порівняння: поліетиленовий пакет витримує 3-10 кг. У складеному виді екосумка займає не більше місця, чим звичайний гаманець або ключниця. Крім того, таку сумку можна використовувати повторно мінімум 173 рази. А виходить, навіть якщо ви будете щодня ходити в магазин, то за рік знадобиться лише дві сумки.

Об’єм. Найбільш популярні розміри екосумки-шопера — 35 х 42 см. Її можна згорнути в компактний рулончик, який поміщається в кишеню, а в розгорнутому вигляді в таку сумку може вміститися кілька кілограмів овочів і круп, хліб, пляшка води й ще папка з документами.

Розмір ручок. Якщо ви ходите в магазин раз-два в тиждень, то вибирайте сумку з ручками довжиною 60 см. Так ви зможете її повісити на плече. Для невеликих покупок цілком вистачить сумки з ручками довжиною 30 см — її легко нести в руках.

Тканина. Звичайно шопери шиють із легкої міцної тканини, яка легко переться, швидко сохне й не мнеться. Найпоширеніші шопери — з льону або бавовни. Вони недорогі й легкі, але такі сумки краще не носити у вогку погоду, тому що вони швидко убирають вологу й повільно сохнуть.

Менш розповсюдженими, але на 100% екологічними вважаються екосумки з волокон різних рослин: кукурудзи, коноплі, бамбука або пальми. Такі сумки коштують у два-три рази дорожче, чим бавовняні, але вони мають бактерицидні властивості. Єдиний недолік рослинних матеріалів — вони легко усмоктують запах. Тому якщо ви покладете в них продукти, що мають різкий запах, то після повернення з магазину таку сумку доведеться прати.

Але щоб вони не зіпсувалися, їх не рекомендується носити в сильну жару (матеріал пересихає) і в вогку погоду (швидко гниє через вологи). Крім того, сумки з декоративної мішковини не витримують великих навантажень, тому що джут легко перетирається й розпускаються нитки.

Для сезонів дощів і снігу краще вибирати сумки з плащової тканини, що не промокає. При бажанні на такі сумки можна нанести будь-який принт.

Багаторазові мішечки

Скоротити використання так званих «маячок» допоможуть багаторазові мішечки, зшиті з тюлю-вуалі. Вони важать 10-12 г, тому, взявши із собою органайзер з такими мішечками, ви легко зможете купити не тільки городину і фрукти, але й цукерки, крупи, булочки і т.д.

Щоб не додавати вагу своїм покупкам, вибирайте мішечки не на кулісці або блискавці, а ті, які зав’язуються стрічкою. На тюль-вуаль можна легко приліпити цінники й точно так само, прийшовши додому, їх легко зняти, а наповнення мішечків пересипати в багаторазовий посуд.

Щоб на касі не затримувати касира, вибирайте тканинні мішечки із прозорою вставкою. Так продавець буде бачити, чи відповідає вміст мішечка ціннику на ньому.

Сьогодні продаються цілі набори мішечків у спеціальних органайзерах. Для родини із трьох людей з урахуванням того, що в магазин за покупками вони заходять не щодня, а один раз у тиждень закуповуються ґрунтовно, вистачає 7-10 мішечків. Приміром, чотири розміром 25 х 30 см і 20 х 25 см — для круп, інші — 30 х 40 см — для фруктів і овочів.

У щільних бавовняних мішечках після покупки можна й далі зберігати крупи. Правда, щоб не переживати, що в крупах заведеться харчова міль, попередньо прокип’ятіть мішечки 10-15 хвилин у сольовому розчині (на 1 літр води — 3 ст. л. солі).

За матеріалами інтернет видань

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода