Це одне з найважливіших свят для селян. Казали, що 19 серпня можна зустрічати осінь - погода стає прохолодною. «Прийшов Спас - тримай рукавиці про запас», - саме так казали в народі. Люди проводжали захід 19 серпня піснями - таким способом прощалися з літніми днями. Починали сівбу озимих. Відзначали, що журавлі вже летять у теплі краї.

До цього ж часу достигають яблука. Належало 19 серпня взяти яблука та мед, а потім піти в церкву для того, щоб їх освятити. Не рекомендовано їсти яблука і виноград до Яблучного Спаса, інформує Ukr.Media.

Досить цікава історія Яблучного Спаса

Відомо, що задовго до своєї смерті і воскресіння Ісус став підготовляти учнів до тих подій, які повинні відбутися, щоб ті правильно їх зрозуміли. Навіть апостоли, які тісно спілкувалися з Ісусом, вірили в те, що Месія - цар Ізраїлевий, а Христа сприймали виключно як Біблійного пророка. Однак Ісусу було важливо роз'яснити учням, що він не пророк, а син Божий, який прийшов на землю заради порятунку людства. Саме тому, спочатку Ісус разом з трьома учнями Яковом, Петром та Іоанном зійшов на священну гору Фавор, щоб помолитися. Саме в цей час апостоли задрімали, а тому, не бачили преображення Ісуса. Прокинулися від яскравого світла, що виходило від Ісуса. Поруч з ним учні побачили пророків Мойсея та Іллю, які розмовляли з Христом про те, що станеться з ним в майбутньому. Після цього на гору спустилася хмара, і апостоли почули голос: «Це є син мій улюблений, в якому моє благовоління». Тоді вони впали долілиць і лежали так до тих пір, поки Ісус не торкнувся їх. Наостанок Христос попросив учнів нікому не говорити про побачене до тих пір, поки не відбудуться ті події, про які було передбачено - кара і воскресіння. Саме початок святкування Спаса відноситься до V століття - ранньохристиянським часам.

Свято Спаса, 19 серпня, стало відзначатися досить широко. Воно мало не тільки релігійне підгрунтя, але також припускало розваги і спілкування, зустріч осені і прощання з літом. У день Яблучного Спаса влаштовувалися ярмарки, на яких продавали цілі вози, навантажені яблуками. Ті люди, у яких були свої сади, намагалися 19 серпня пригощати яблуками бідних і хворих. Якщо вони цього не робили, то у народі їх вважали непорядними і жадібними.

Народні прикмети на 19 серпня

  1. Який Яблучний Спас - таким буде і січень
  2. Погода на Яблучний Спас визначає, за прикметами, якою буде свято Покрови
  3. Сухий день - восени теж буде мало опадів. Ясна погода - зима буде холодною
  4. Якщо не їсти яблук до Яблучного Спаса, 19 серпня, а потім у свято спробувати яблуко з медом і загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода