Напевно, кожен з нас знає, що ще з давніх часів кави було прийнято подавати разом з водою. Наші предки запивали водою все кавові напої. Але зараз цієї традиції практично ніхто не слід, а даремно…

Виявляється, цей ритуал – не просто одне з незрозумілих правил кавового етикету, це повністю обгрунтоване дію, яке тягне за собою певні наслідки. Про такі наслідки необхідно знати людям, які розраховують на тонізуючий ефект кави.

Чому кава потрібно запивати водою

Кавове зерно складається з двох частин: оболонки, в якій міститьсяКофеїн, і внутрішньої частини, в якій знаходиться так званий алкалоїд теобромін.

Коли ми п’ємо цільнозерновий кави, кофеїн і теобромін надходять в наш організм одночасно, але діяти вони починають по черзі. Спочатку в дію вступає кофеїн, який дарує вам заряд бадьорості, ви починаєте відчувати прилив сил і енергії.

Відбувається це за рахунок того, що судини у всіх органах вашого організму, крім нирок, починають звужуватися. У нирках ж судини, навпаки, розширюються, за рахунок чого тиск піднімається, і вам хочеться в туалет. У всіх інших органах тиск знижується, від чого і приходить відчуття бадьорості. Але триває це зовсім недовго, приблизно через 25 хвилин дію кофеїну на організм закінчується.

Слідом за кофеїном в реакцію з організмом вступає теобромін, який має абсолютно протилежний ефект. Замість того, щоб заряджати вас енергією, він сприяє розслабленню. Приблизно через півгодини після того, як ви випили чашку кави, приходить відчуття втоми, вам знову хочеться спати. Також у багатьох з’являються неприємні відчуття в області нирок.

Якщо ви п’єте каву і дбаєте про своє здоров’я, після кожного ковтка цього напою слід робити ковток води, Щоб уникнути порушення кровотоку в нирках.

Також вода послаблює дію кофеїну, тому якщо ви почнете запивати нею кави, помітите, що серце не буде битися як шалений.

Цікавий факт про розчинну каву

У розчинній каві практично немає кофеїну, його виготовляють з внутрішньої частини кавового зерна, в якій міститься теобромін. Зовнішня оболонка кавових зерен йде на виготовлення медичних препаратів і енергетиків.Тому кавові напої на основі розчинної кави не бадьорять, а вганяють в сон.

Після розчинної кави ви приблизно годину будете відчувати себе втомленим. Щоб скоротити цей проміжок часу, лікарі рекомендують запивати таку каву водою. А ще краще – пити міцний чорний чай замість кави. Кофеїну в ньому досить, а от теобромін зовсім відсутній.

Любов до кави – особлива, відмовитися від цього напою дуже складно. Якщо ви справжній кофеман, не припиняйте балувати себе коханими кавовими напоями, просто запивайте їх водою, щоб мінімізувати негативний вплив на ваше здоров’я. 

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода