Торік Держприкордонслужба заборонила в'їзд двом російським акторам Миколі Добриніну та Людмилі Артем'євій, які також знімалися у цьому серіалі.

Заборону ввели через поїздки актора до Криму і підтримку анексії півострова.

У середу Держагентство України з питань кіно скасувало державну реєстрацію "Сватів", а його продюсер Володимир Зеленський записав відеозвернення до СБУ через заборону Добронравову в'їзду до України.

Пан Зеленський наголосив, що "Свати" - це "український серіал", придуманий "за українські гроші".

"Мінкульт формує культурну політику, а Держкіно реалізовує"

У Держкіно BBC Україна повідомили, що скасували реєстрацію і визнали недійсними прокатні посвідчення на всі сезони "Сватів" через рішення СБУ, яке, у свою чергу, опирається на чинне українське законодавство.

Заступник очільника відомства Сергій Неретін повідомив BBC Україна, що спершу СБУ заборонила в'їзд російському актору Федору Добронравову і лише потім "у пресі почали ширитися чутки щодо "Сватів"".

За словами пана Неретіна, його відомство переглядає, у яких серіалах, фільмах знімалась особа, якій заборонили в'їзд, та які прокатні посвідчення "є досі чинними".

У випадку, якщо студія "Квартал 95" захоче оскаржити рішення Держкіно, його автоматично "скерують до Мінкульту чи СБУ, які включили актора до переліку осіб, що становлять загрозу нацбезпеці". Пан Неретін зазначив, що поки студія із цією ініціативою не зверталась.

У Мінкульті також повідомили BBC Україна, що вони отримують від СБУ лист, у якому зазначені порушення "певних громадян інших країн", і потім цю людину вносять до "списку осіб, які не в'їжджають до цієї країни".

"Мінкульт формує культурну політику, а Держкіно реалізовує", - підкреслили у відомстві.

Реакція авторів

На телеканалі "1+1", на якому зараз демонструють попередні серії "Сватів" і де планувався показ нового сезону серіалу навесні, сприйняли заборону як "полювання на відьом".

У студії "Квартал 95" також відреагували, але ситуацію стосовно актора, якому заборонили в'їзд до України, не зачіпали. Там зазначили, що знімали серіал з 2008 до 2013 року, і назвали заборону "абсурдним рішенням", яке "суперечить здоровому глузду".

Там вважають, що суспільство прагнуть "відвернути від гострих актуальних проблем".

У студії також заявили про "чітку громадянську позицію": "Ми - за вільну і незалежну Україну, в якій відстоюють громадянські права і демократичні свободи. Але не порушують їх", - зазначили у "Кварталі 95".

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода